Urbanlúzer / Country 2008

by Modré hory

/
  • Streaming + Download

     

1.
03:14
2.
03:29

about

Country 2008 je prvý singel od Modrých hôr. Text nás vracia o 5 rokov nazad do tej krajiny, ktorá sa vlastne ani tak nezmenila, až na tie eurá a koruny. Znova jeden Lyrik a jeden Bene a pod ich žvástami hudba od Peka a Rolanda Kánika.

Urbanlúzer pôvodne na albume ani nemal byť a hľa, stáva sa z neho druhý singel Modrých hôr. Žeby preto, lebo si Bene a Lyrik tak trochu uťahujú sami zo seba? Alebo skrz Pekov beat a Rolandov klavír a príjemný čas treku 3 minúty aj dačo? Posúďte sami.

Digitálny release dvojsinglu Country 2008 / Urbanlúzer je voľne k stiahnutiu a album "Bigbeat" vychádza čoskoro na Slnko records. O pár dní zverejníme tracklist a presný dátum.

Prípadné predobjednávky, ktorým sa určite chalani potešia sú možné tu:

slnkorecords.sk/sr_album.php?id=110

Modré hory - Bigbeat

"Ak máte chuť zistiť, čo dva nezvyčajné zjavy stvorili po takmer piatich rokoch odmlky, nalaďte sa na takmer hodinový, nepretržitý prúd slova a hudby s názvom Big Beat. Tak sa volá druhý oficiálny album zoskupenia Modré Hory. Reprezentujú ho stále tí istí Lyrik a Bene, akurát sú starší o päťročnicu, možno viac vyšlahaní mestom a svetom a životom. Pomáhajú im skoro rovnaké mená ako na začiatku: dvorný beatmacher Peko, ďalej Karaoke Tundra a tvorca linorytového coveru Ivan Herényi. Nezvyčajne ako beatmacher sa pridáva aj Boy Wonder a ostrieľaní hráči DJ Fatte a Jesus Chrysler. K spolupráci zlanárali aj producenta Rolanda Kánika, ktorý sa postaral o nahrávanie a mix a tunning skladieb. Mladá česká raperka mannia a nu folková hviezdička Katarzia im pomohli s refrénmi, dokonca športový komentátor Palo Gašpar sa mihne v jednej skadbe, a čo je skvelé, a to tak, že najviac, je Tomáš Janovic. Tomáš Janovic!

Zistite sami, ako Big Beat (ne)zapadá alebo (ne)nadväzuje na eponymné LP a niekoľko úspešných mixtejpov Modrých Hôr. Tí dvaja chlapci budú radi."

credits

released October 20, 2013

1.Country 2008
Text a rap: Lyrik, Bene
Beat: Peko
Koprodukcia: Roland Kánik

2.Urbanlúzer
Text a rap: Bene, Lyrik
Hlasy známych: Peter Hajdin, Tomáš Ďurovka, Liiška
Beat: Peko
Koprodukcia: Roland Kánik

Nahral a mixoval Roland Kánik v Sonic Cat Studio, Bratislava, 2013
Mastroval Miroslav Širáň v Studio Kamoto, Bratislava, 2013
Fotil Miro Nôta

tags

license

all rights reserved

about

Hustle & Fitness Slovakia

contact / help

Contact Hustle & Fitness

Streaming and
Download help

Redeem code