Vlastenecka remixy EP

by Hudak & Bene

/
  • Streaming + Download

     

1.
2.
3.
4.
5.
6.
7.

about

Slovenskí producenti zahoreli za vlasť

Hudbou k vlastenectvu. Toto je slogan novej kampane, ktorou chcú hudobní producenti osloviť mladých národovcov. Na diskotékach.

Keď v septembri 2009 Hudák s Benem prepisovali históriu národo-buditeľskej hudby na Slovensku skladbou, ktorá šokovala nielen regionálne pobočky Spolku hejslovákov, hymnickej piesni Vlastenecká nepredpovedali kritici dlhú životnosť.

Niektorí tvrdili, že je to len slabý odvar pôvodného megašlágru Domovina z tvorivej dielne hitmejkrov Čečot-Stašák. Ďalší upozorňovali na hmlistý text, z ktorého podľa literárnych vedcov nie je jasné, o čo autorom vlastne ide. A našli sa aj takí, čo hovorili dokonca o hanobení národa.

Rádiá sa zľakli, risklo to len alternatívne FM, aj to iba raz a až v podvečerných hodinách. Vlastenectvo mladých umelcov ostalo nepochopené a už to vyzeralo, že najdrahší song v dejinách slovenského hip hopu navždy zapadne.

Nedocenený masterpiece však v hodine dvanástej zachránili slovenskí producenti. Po úspešnej antirasistickej kampani Čierna platňa prišli s nápadom podporiť vlastenectvo u mladých ľudí a rozbehli projekt Spievanka pre Janka.

Jeho cieľom je urobiť Vlasteneckú hitom diskoték a dostať ju do každého tanečného klubu. Skladbu odeli do nového šatu a pripravili jej štyri nové verzie s nádejou, že aspoň jedna sa musí chytiť. Veď ide o dobro národa.

Pre zapálených Slovákov nechali na albume aj acapella verziu, aby si mohol každý národovec namixovať hit podľa svojho gusta a priniesť ho do svojho klubu.

credits

released December 31, 2009

tags

license

all rights reserved

about

Hustle & Fitness Slovakia

contact / help

Contact Hustle & Fitness

Streaming and
Download help

Redeem code